Komunální odpady v době koronavirové

28.6.2020 / Odpady

Se šířící se pandemií utichla města, obchody jsou zavřené a na ulici lze potkat minimum občanů. Jsou ale odvětví, které usnout nemohou. Jednou z nich je i veřejná správa, která mnohdy naopak pracuje více než kdy předtím. V ilustračním obrázku můžete například vidět, jak probíhá hlasování u našeho klienta města Buštěhradu.  

Sami v Obcíchjinak jsme pocítili tlak na obce způsobený koronavirem. Jenže největší vlna opatření je doufejme za námi a začíná druhá fáze a to řešení ekonomické otázky. Lze určitě prohlásit, že jsem na začátku ekonomické krize, kdy nikdo neví, jak hluboké dno bude tentokrát. Samozřejmě si všichni přejeme, aby bylo co nejmírnější. Připravit se tak může každý z nás utažením opaskům, je-li to možné a hledáním úspor kde to jen jde.

A právě komunální odpady jsou zde trošku paradoxem. Vzhledem k tomu, že je velká část občanů doma, vzrostla produkce směsného komunálního odpadu a to i až o 50 %. S roustoucí produkcí tak pochopitelně rostou náklady obci. Za normální situace by došlo k úlevě zatížením občanů (pravděpodobně s ročním zpožděním), jenže obce vědí, že se krize ekonomicky dotkla i domácností a tak toto řešení není úplně nejlepší. Úsporu je tedy nezbytné hledat jinde a to například v optimalizaci systému.

Jestliže si nejste v obcích jisti, že na posouzení a optimalizace současného systému odpadového hospodářství stačíte, nebojte se kontaktovat naše obchodní zástupce. Rádi Vám pomůžeme. Vždyť nyní jsou dost možná tolik potřebné peníze ve Vašich popelnicích.

Autorský článek
Autor: Ing. Marcel Havrda, analytik
Zdroj obrázku: Město Buštěhrad